Czy tłusta skóra ma plusy?

Media wciskają nam kot, że tłusta skóra to źle, że trzeba zwalczać. Ale czy da się jej pozbyć? Oczywiście, że nie! Można tylko odpowiednio o nią dbać. A to obowiązek każdej z nas – dbać o siebie!

Nierówna walka!

Każda z nas, która ma tłustą skórę, wie, o co chodzi. Myjemy twarz, używamy jakiś żeli i wiele innych rzeczy, a ona nadal jest tłusta. Otóż to normalne. Taka natura, więc nie zwalczymy tego. Jedynie możemy trochę zniwelować objawy, które są dla nas uciążliwe.

Wiele osób nie wie, że poranna tłusta cera na twarzy, to rzecz normalna. Przez noc się pocimy, organizm wydala to, co jest mu nie potrzebne, dlatego my musimy to porządnie usunąć z twarzy, bo może to wywołać serie niechcianych pryszczy. Dlatego z rana naszej twarzy potrzebny jest prysznic, który dokładnie ją oczyści. Warto również użyć żelu do twarzy.

To, że mamy tłustą skórę, nie oznacza, że nie możemy się malować. Wręcz przeciwnie. Obecnie na rynku znajdują się kosmetyki, które pozwalają skórze oddychać, co jest dużą korzyścią dla kobiet, które walczą z pryszczami.  Jednak warto pamiętać, aby w czasie dnia lekko przecierać twarz nawet chusteczką, żeby makijaż wyglądał ładnie.

Jednak tłusta skóra to nie tylko minusy. Ogromnym plusem jest fakt, że dzięki niej wolniej się starzejemy. Zabawne prawda? To co nam na co dzień przeszkadza i jest wręcz udręką, może działać na korzyść.

3 Dzień Walki z Pryszczami

Lepiej niż wczoraj. Naruszyłam tylko dwa strupy i jedną krostkę, więc za karę wykonałam 30 squatów. Ale bardzo żałuje, że ruszyłam tę krostkę, bo teraz wygląda okropnie. Mam nadzieje, że wyciągnę z tego wnioski.

 

AnnMema

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s